Najwięcej ukraińskich migrantów zarobkowych pracuje w Rosji. Mimo agresywnej polityki wobec Ukrainy w Rosji mieszka około 3 milionów Ukraińców.

Większość z nich pojechała tam do pracy. Poinformował o tym szef ukraińskiego MSZ.

Zarejestruj się jako pracodawca i umieść BEZPŁATNIE OGŁOSZENIE na naszym portalu dobrypracownik.pl, i już teraz znajdź pracownika z zagranicy! W tym tygodniu mamy ponad 100 nowych profili pracowników!

Według danych ukraińskiego resortu dyplomacji, w Federacji Rosyjskiej mieszka co 12 obywatel Ukrainy. Jak poinformował ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin, niemal 3 miliony Ukraińców znajduje się tam, mimo że Rosja prowadzi wojnę przeciw Ukrainie. Szef ukraińskiego MSZ podkreślił, że duża część pracujących w Rosji Ukraińców to patrioci, ale przyzwyczaili się tak właśnie zarabiać i należy to zrozumieć.

Drugim krajem o największej liczbie ukraińskich migrantów zarobkowych jest Polska. W naszym kraju pracuje około miliona Ukraińców. W zeszłym roku przekazali oni do swojej ojczyzny 8 miliardów 600 milionów złotych.

Ogółem ukraińscy migranci zarobkowi z całego świata w 2017 roku przysłali na Ukrainę ponad 9 miliardów dolarów – to jest 30 miliardów złotych.

 

Redakcja blogu / Polskie Radio

Zdjęcie: pixabay.com/CC0 Public Domain

Advertisements