Litwa zmniejsza termin wydania tymczasowych zezwoleń na pobyt oraz wiz dla zagranicznych przedsiębiorców.

Porozumienie między Centrum Rejestrów i Departamentem ds. Migracji zmniejszy obciążenia administracyjne dla obcokrajowców. Zagranicznym przedsiębiorcom będzie łatwiej o wizę.

„Mówimy o ludziach, którzy są zaangażowani i mają zamiar prowadzić biznes czy inwestować na Litwie. Departament Migracji od teraz będzie mógł szybko sprawdzić, czy są podstawy do wydania zezwolenia” – mówi rzeczniczka Centrum Rejestrów Kristina Petrošienė.

Zarejestruj się jako pracodawca BEZPŁATNIE na naszym portalu dobrypracownik.pl, i już teraz znajdź pracownika z zagranicy! W listopadzie mamy ponad 2 tys. sprawdzonych profili pracowników!

Podpisane w piątek porozumienie przewiduje, że Departament Imigracji będzie mógł otrzymywać informacje bezpośrednio z Centrum Rejestrów. Dyrektorka departamentu Evelina Gudzinskaitė powiedziała, że od teraz zagraniczni przedsiębiorcy nie będą musieli się martwić o dokumenty finansowe i dokumenty ustanawiające firmy.

W niektórych przypadkach Departament otrzyma również zdjęcia osób z Rejestru Ewidencji Ludności. W tym roku Departament ds. Migracji otrzymał 882 wnioski od zagranicznych biznesmenów z prośbą o zezwolenie na pobyt czasowy na Litwie i 179 wniosków o wizę biznesową.

Źródło: DELFI Žinios

Redakcja blogu

Zdjęcie: pixabay.com/CC0 Public Domain

Advertisements