Na Białorusi 500 tysięcy bezrobotnych – ogłosiła szefowa administracji prezydenta Białorusi Natalia Kaczanaua na spotkaniu poświęconemu zagadnieniom gospodarczy, donosi agencja „Biełta”.

Według Kaczanauej, kwestia zatrudnienia jest na pierwszym miejscu wśród problemów, które niepokoją Białorusinów.

„Dane, które otrzymałam od regionalnych komitetów wykonawczych, świadczą o około 500 tysiącach bezrobotnych” – powiedziała Kaczanaua.

Zarejestruj się jako pracodawca BEZPŁATNIE na naszym portalu dobrypracownik.pl, i już teraz znajdź pracownika z zagranicy! W listopadzie mamy ponad 2 tys. sprawdzonych profili pracowników!

Dodała, że jej dział powołał specjalną grupę ds. monitoringu bezrobocia, która regularnie podróżuje do najbardziej problematycznych z punktu widzenia bezrobocia regionów.

Kaczanaua poinformowała również, że za granicą pracuje 97,6 tys. Białorusinów. „Nie można znaleźć tutaj pracy, ludzie po prostu wyjeżdżają.

Na przykład, w Stolinie znalezienie pracy nie jest dzisiaj łatwym zadaniem. Oznacza to, że musimy myśleć, jak otworzyć na przykład zakład produkcyjny i utworzyć miejsca pracy” – dodała.

Jak pisaliśmy wcześniej, coraz więcej Białorusinów chce wyjechać do pracy za granicę.

Źródło: Biełta

Redakcja blogu

Zdjęcie: pixabay.com/CC0 Public Domain

Advertisements