Jak informuje „Puls Biznesu”, obywatele Ukraińcy coraz więcej zarabiają i wydają w Polsce. Rosną równieź ich oczekiwania płacowe. Efektem coraz większych dochodów jest również pojawienie się na rynku ofert dostosowanych do potrzeb tej nacji.

Jak mówi przedstawiciel agencji pracy zajmującej się pozyskiwaniem pracowników ze Wschodu Work Service, powodem tych zmian jest liberalizacja obowiązku wizowego dla obywateli Ukrainy od 11 czerwca.

Zarejestruj się jako pracodawca BEZPŁATNIE na naszym portalu dobrypracownik.pl, i już teraz znajdź pracownika z zagranicy! We wrześniu mieliśmy ponad 2 tys. sprawdzonych profili pracowników!

Według Krzysztofa Inglota z firmy Work Service, polepszenie sytuacji Ukraińców pracujących w Polsce jest również związane z podniesieniem płacy minimalnej, która, w jego ocenie, spowodowała 20-procentowy wzrost oczekiwań płacowych Ukraińców.

To jest dodatkowo pogłębiane coraz większym zapotrzebowaniem na pracowników z tego kraju. Jak dodaje, wynagrodzenia wzrosły średnio z 8 zł do 13 za godzinę pracy.

„Puls Biznesu” informuje również o tym, że na polskim rynku jest coraz więcej sklepów oferujących produkty z Ukrainy, m.in. czekolady pochodzące z firmy prezydenta Petra Poroszenki, żywność i kosmetyki.

Jak czytamy w artykule, usługi skierowane w stronę tej nacji wprowadzili już między innymi niektórzy operatorzy sieci komórkowych, banki, czy też restauracje.

 

Redakcja blogu

Zdjęcie: pixabay.com/CC0 Public Domain

Advertisements